O nás

Prečo vznikla stránka?

Profesionálni a rekreační športovci majú čosi spoločné: vášeň pre šport. Vášeň, ktorá býva niekedy až tak silná, že si zabudneme všimnúť signály nášho tela. Výsledkom môžu byť úrazy, zdravotné problémy, pokles výkonnosti či strata motivácie. Preto sme vytvorili web stránku Aby Sport Nebolel.sk, ktorá vznikla v súvislosti s konferenciou rovnakého názvu.

Sme najobsažnejšia a najčítanejšia stránka, ktorá sa venuje vzťahu športu, výživy a zdravého životného štýlu. Články píšu špičkoví odborníci, či lekári alebo tréneri, ale aj samotní športovci. Web je určený pre návštevníkov internetu, ktorí hľadajú informácie o zdraví, športe, tréningu a pre všetkých, pre ktorých je šport neodmysliteľnou súčasťou ich života a radi by mail z neho čo najdlhšie radosť.

MUDr. Bergendiová Katarína, PhD.

Katarína Bergendiová	Som zakladateľom tohto elektronického periodika a pracujem ako klinický imunológ a alergológ v Pneumo-Alergo Centre, spol.s r.o. a ako konziliárny lekár slovenského olympijského tímu pre vrcholových, ale aj výkonnostných športovcov. Šport a aktívny pohyb ma sprevádza od detstva, pričom ako dorastenka som bola reprezentantkou ČSSR v rýchlostnej kanoistike. Teraz sa vo voľnom čase venujem horskej cyklistike a všetkým outdoorovým športom….:-).

Mgr. Jana Slobodová – Šeďová

sedovaV deväťdesiatich rokoch som  patrila medzi svetovú snowboardovú elitu a bola som profesionálnou jazdkyňou medzinárodného tímu Burton a Red Bull. Okrem víťazstiev v Svetovom pohári  a titulu vicemajsterky sveta  som sa  zúčastnila dvoch  Zimných olympijských hier – Nagano 1998 a Salt Lake City 2002. Po ukončení pretekárskej kariéry som  pôsobila ako trénerka strieborného olympionika z ZOH Toríno 2006 Rada Žideka a od roku 2003 sa venujem organizácii  športových kempov a podujatí (eventová agentúra Next Project s.r.o.).

Vyštudovala  som FTVŠ v Bratislave. Okrem snowboardingu som sa v detstve aktívne  venovala kanoistike, lyžovaniu a atletike a dnes mám blízko aj   k „fun“  športom ako je windsurfing/surfing, horská cyklistika, horská turistika…

Team Jarmila Máťošová (Jarka) a Renáta Beláková (škriatok Renka)

Jarka a Renka už druhý rok pracujú spolu ako team na tvorbe knihy: „Ako si uvariť zdravie“ a blížia sa k jej úspešnému dokončeniu. Popri tom sa spoločne venujú vzdelávaniu v oblasti výživy individuálnou formou, ako aj organizovaniu kurzov a aj takto pomáhajú ľuďom nájsť si pre seba ten správny smer vo výžive.
Jarka sa navyše stará o recepty a články o výžive na stránke www.foodisgood.eu. Rada má pohyb a len minulý rok objavila krásu pohybu na bicykli.
Renka aktívnejšie športuje – venuje sa hlavne behu a cyklistike, tiež pracuje ako výživový poradca pre športovcov a okrem toho pracuje v oblasti informačných technológií.

Mgr. Molnár Maroš

Maroš MolnárMaroš je absolventom FTVŠ UK – kombinácia TV – Biológia a dosiahol kvalifikáciu trénera 1.triedy atletiky. Pracuje ako kondičný tréner množstva výnimočných a vrcholových športovcov. Je autorom športovej aplikácie pre applestore – MOLfit functional training. Vo voľnom čase sa venuje atletike a triatlonu.

 Mgr. Halinárová Martina

Foto-Halinarova-1Martinu polovicou života (19 rokov) sprevádzal biatlon a vrcholový šport. Lyže, puška, terče a čas, pričom sa s dlhou i úspešnou pretekárskou kariérou rozlúčila v máji 2011. Štartovala na piatich olympiádach, trinástich majstrovstvách sveta. V biatlone však ostáva – skúsenosti bude odovzdávať deťom ako trénerka v banskobystrickej Dukle a teraz tiež aj ako autorka nášho seriálu o bežeckom lyžovaní.

 Mgr. Júlia Raábová, PhD.

RaabovaJúlia je absolventkou FTVŠ – UK, kombinácie TV – Geografia a športovej humanistiky. Je inštruktorkou Hatha yogy a Powerjogy. Pravidelne sa zúčastňuje jogových kurzov v zahraničí aj na Slovensku. Niekoľko rokov vedie jogové hodiny v Bratislave. Vo svojom jogovom centre – International Yoga Space sa klientom venuje individuálne, podľa ich potrieb. Takto môže svoje poznatky naplno využiť. Kedysi aktívna atlétka. Po skončení vysokej školy ju očarilo okinavské karate a kobudo ale najmä joga. Ako karate trénerka trénuje deti v karate klube Goju Kai. „Joga vo mne opäť prebudila chuť na sebe a so sebou pracovať. Naučila ma inak vnímať svoje telo. Podobne ako tanec mi ponúka možnosť kreativity a iného vnímania tela!“

Monika Pálová

monika palovaŠport bol už od detstva jej súčasťou a nič sa nezmenilo ani v dospelosti. Predcvičovaniu sa venuje osemnásť rokov. Najprv prešla rozdielnymi štýlmi aerobikov, posilňovaním, strečingom až ju pred siedmymi rokmi oslovil športový variant jogy. Odvtedy je Powerjoga jej hlavnou pohybovou náplňou. V súčasnosti pôsobí ako inštruktorka Body & Mind štýlov pre skupiny, ako i individuálnych klientov. V rámci materských škôl sa venuje tiež detskej joge a vďaka jej nedávnemu tehotenstvu vzniklo i spojenie Gravid Joga. Jej športové vzdelanie pozostáva z množstva špecializácií v oblasti aerobiku, posilňovania a jednotlivých odvetví jogy. Vzdeláva sa doma i v zahraničí.

Ivka Krížová

Ivka KrizovaPo dlhoročnom zdvíhaní činiek v posilňovni a každodennom šliapaní do pedálov, ktoré ma „riešili“ len navonok (na pohľad), som sa nakoniec našla v nekompromisnom tréningu so samým sebou, ktorý pristupuje k ľudskej bytosti ako k celku (nedelí ju) – BodyArt a Flyfit …práca s vlastnou váhou, druhy funkčného tréningu zameraného predovšetkým na posilnenie vnútorného svalstva…na silu pochádzajúcu z centra tela (z panvy). Tá totiž výrazne ovplyvňuje celé dianie v našom organizme. Som majiteľom značky a tvorca cvičenia Flyfit, inštruktor BodyArt, Antigravity joga, Bosu a inštruktor pre schwinn cycling instructor.

Juraj Miček – fotograf

Foto-Micek JurajJuraj má rád fotografovanie, ktorému sa venujem profesionálne vo vlastnom štúdiu – www.LDM-STUDIO.com. Páči sa mu vytvárať pre klientov celoživotnú spomienku. Okrem fotografovania miluje jazdu na biku a to najradšej v lese, pretože les ponúka perfektné odreagovanie sa.:-).

Novinky

Pozor tento rok vypukla agresívna peľová sezóna

Tohtoročná jar je mimoriadne ťažká pre alergikov. Slzenie očí, nádcha, bolesti hrdla, svrbenie

Ako zvládnuť tréning v týchto horúčavách?

Extrémne vysoké až tropické teploty prinášajú rad zdravotných rizík, ktoré môžu spôsobovať vážne

Poštípanie hmyzom

V jarnom a letnom období sa ľudia viac pohybujú po prírode a príjemný pobyt im môže narušiť

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o novinkách a pripravovaných akciach, zadajte Váš email.