Čo chceme

Profesionálni a rekreační športovci majú čosi spoločné: vášeň pre šport. Vášeň, ktorá býva niekedy až tak silná, že si zabudneme všimnúť signály nášho tela. Výsledkom môžu byť zdravotné problémy, pokles výkonnosti či strata motivácie. Preto tím odborníkov, lekárov a športovcov vytvoril web stránku Aby Sport Nebolel.sk, kde sa venujeme práve týmto prejavom.

Sme najobsažnejšia a najčítanejšia stránka, ktorá sa venuje vzťahu športu a zdravia. Články píšu špičkoví odborníci, či lekári alebo tréneri ale aj samotní športovci. Web je určený pre návštevníkov internetu, ktorí hľadajú informácie o zdraví, športe, tréningu a pre všetkých, pre ktorých je šport neodmysliteľnou súčasťou ich života.

1. Zdravie na prvom mieste

Aj my, športovci sme iba ľudia. Občas sa musíme boriť s alergiami, svalovou slabosťou, astmou či bodnutím hmyzom. Pre športovca je preto najdôležitejšia správna prevencia. Na stránke Aby Sport Nebolel.sk nájdete v sekcii Zdravie 7 rubrík s množstvom článkov s radami a tipmi pre zdravé športovanie.

2. Vhodná výživa podporí našu výkonnosť

Vedeli ste, že pre menej intenzívny tréning je vhodný nápoj s nižším energetickým obsahom, zatiaľ čo pri intenzívnych tréningoch treba mineralizovaný nápoj s vyšším podielom sacharidov a jednoduchých cukrov? Podobných tajomstiev správneho stravovania športovcov sú stovky. Mnohé z nich nájdete vysvetlené na stránke Aby Sport Nebolel.sk v rubrike Výživa.

3. Správna technika zabráni zraneniu

Čo treba vedieť skôr, než začneme s behaním, plávaním či cyklistikou? A aké sú najlepšie spôsoby regenerácie organizmu? Súhra správnej športovej techniky, regenerácie a doplnkových aktivít je nevyhnutná pre úspešné napredovanie. Preto vám v rubrike Šport na stránke Aby Sport Nebolel.sk odporučíme ako na to.

4. Potrebujete poradiť? Spýtajte sa nás

Na portáli Aby Sport Nebolel.sk každodenne pribúdajú nové zaujímavé témy.
V prípade, ak je predsa len niektorá téma nezodpovedaná, stačí nám poslať váš podnet do sekcie Poradňa. Vašu otázku čoskoro zodpovieme.

5. Najmodernejšie poznatky z konferencií

Projekt Aby Sport Nebolel.sk podporujú aj ďalší odborníci z oblasti športovej aj inej medicíny vrátane  rehabilitačných a výživových odborníkov. Výsledkom tejto spolupráce sú aj záznamy prednášok z odborných konferencií. Nájdete ich v sekcii Konferencia.

Buďte v kontakte s dôležitými informáciami pre športovcov!

Novinky

Pozor tento rok vypukla agresívna peľová sezóna

Tohtoročná jar je mimoriadne ťažká pre alergikov. Slzenie očí, nádcha, bolesti hrdla, svrbenie

Ako zvládnuť tréning v týchto horúčavách?

Extrémne vysoké až tropické teploty prinášajú rad zdravotných rizík, ktoré môžu spôsobovať vážne

Poštípanie hmyzom

V jarnom a letnom období sa ľudia viac pohybujú po prírode a príjemný pobyt im môže narušiť

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o novinkách a pripravovaných akciach, zadajte Váš email.