Chráň pokožku kvalitou

3. júna 2012 , redakcia
Zdravie »

My športovci sme zvyknutí hľadať to najlepšie, ak pravda ide o športové náčinie. Sme ochotní investovať stovky eur do surfových dosiek, najnovších lyží, špeciálnej bežeckej obuvi či karbónového bicykla. Menej nároční však už bývame na stravu, ale tiež napríklad aj pri kozmetike. A to je škoda, pretože výkon môže pozitívne ovplyvniť aj taký detail, ako výber vhodného opaľovacieho krému.

V tomto období trávia atléti – bez ohľadu na disciplínu – stále viac času vonku, v lesoch, či pri vode. Takí cyklisti či bežci sa namiesto krátkych tréningov vydávajú na viachodinové výjazdy alebo behy. Často krát je to celodenná záležitosť. A je namieste myslieť nie len na to, či máte dosť vody a namazanú reťaz, ale tiež či je dostatočne chránená pokožka. Súčiastku na bicykli vymeníte ľahko za novú, ale ak ide o naše telo, taká možnosť bohužiaľ nie je. Pokožku treba pred slnkom chrániť a prečo nehľadať kvalitu a spoľahlivosť aj tu? Pre naše telo v tomto platí to čo pre športové náčinie. Vážme si ho, starajme sa oň a ono sa nám za to odmení, bude fungovať spoľahlivo a vyhneme sa zbytočným návštevám servisu :).

V týchto dňoch sa v slovenských predajniach dm drogerie markt začína predávať niekoľko nových produktov s vysokohodnotným zložením a výhradne prírodnými minerálnymi ochrannými filtrami. Napríklad krém a mlieko na opaľovanie so schizandrou s OF 20, krém a mlieko na opaľovanie sensitiv s jojobou s OF 30, krém a tiež mlieko po opaľovaní pre dospelých a deti. Všetko sú to nové produkty v sortimente kontrolovanej prírodnej kozmetiky značky alverde.

Keďže dôkladná starostlivosť a ochrana sú v prípade krému na opaľovanie rovnako dôležité ako optimálna znášanlivosť, obsahujú opaľovacie produkty kontrolovanej prírodnej kozmetiky alverde okrem hodnotných zložiek aj čisto prírodný minerálny ochranný filter. Ošetrujúce zloženie s hydratačnými látkami pôsobí proti vysúšaniu pokožky počas pobytu na slnku. Hodnotné rastlinné oleje ako sú jojobový olej a olej z broskyňových kôstok pokožku intenzívne ošetrujú a poskytujú jej dlhodobo príjemný pocit. Vyvážená kombinácia UVA a UVB širokospektrálnych filtrov a vitamín E ochraňujú pokožku a zabraňujú vzniku pigmentových škvŕn. Znášanlivosť je taktiež dermatologicky potvrdená.

Že ide o kvalitu si môžeme byť istí. Výrobky alverde sú certifikované označením NaTrue, vydávaným Medzinárodným zväzom pre prírodnú kozmetiku so sídlom v Bruseli. Touto značkou môžu byť certifikované len produkty, ktoré vyhovujú prísnym kritériám. Ako všetky ostatné produkty kontrolovanej prírodnej kozmetiky alverde aj produkty ochrany pre slnkom neobsahujú silikóny, minerálne oleje, syntetické farbivá ani chemické konzervačné látky. Zložky výrobkov pochádzajú výhradne z biologického poľnohospodárstva.

Viac informácií o týchto produktoch získate na www.dm-drogeriemarkt.sk.

produkty alverde

Produkty alverde

Podobné články

Časté infekcie horných dýchacích ciest, ich prevencia a tréning u športovcov.

Jar je obdobím, keď dostáva náš imunitný systém poriadne zabrať. Jeho úlohou je ochrániť nás pred chorobami a škodlivinami z vonkajšieho prostredia.

Pozor tento rok vypukla agresívna peľová sezóna

Tohtoročná jar je mimoriadne ťažká pre alergikov. Slzenie očí, nádcha, bolesti hrdla, svrbenie slizníc, či kašeľ  a ťažkosti s dýchaním pociťujú

Poštípanie hmyzom

V jarnom a letnom období sa ľudia viac pohybujú po prírode a príjemný pobyt im môže narušiť poštípanie hmyzom. Včela, osa, komár, čmeliak, sršeň

Ako športovať s alergiou ?

Bývajú obdobia, keď Vám alergia len tak zľahka dýcha na chrbát, ale dokáže aj riadne pritlačiť. Slzy vám tečú prúdom, škriabe vás hrdlo, svrbia

Novinky

Pozor tento rok vypukla agresívna peľová sezóna

Tohtoročná jar je mimoriadne ťažká pre alergikov. Slzenie očí, nádcha, bolesti hrdla, svrbenie

Ako zvládnuť tréning v týchto horúčavách?

Extrémne vysoké až tropické teploty prinášajú rad zdravotných rizík, ktoré môžu spôsobovať vážne

Poštípanie hmyzom

V jarnom a letnom období sa ľudia viac pohybujú po prírode a príjemný pobyt im môže narušiť

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o novinkách a pripravovaných akciach, zadajte Váš email.